Spośród wielu innowacyjnych zabiegów, które są w stanie podkreślić kobiecą urodę i wydobyć z niej to, co najpiękniejsze coraz większym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny.  Nad zrobieniem takiego makijażu zastanawia się coraz większa liczba kobiet, gdyż jak się okazuje, ma on wiele zalet.

Ten coraz bardziej popularny rodzaj makijażu ma dość szerokie zastosowanie, gdyż może na przykład podkreślać oczy, akcentować usta bądź kamuflować blizny. Makijaż permanentny jest od kilkunastu lat jedną z najpowszechniejszych metod trwałego podkreślania urody oraz korygowania drobnych jej niedoskonałości. Z roku na rok zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a co więcej, jego popularność systematycznie wzrasta.

Makijaż permanentny jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, ale tylko wówczas, gdy jest wykonywany przez fachową osobę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. W takim miejscu powinny panować przede wszystkim odpowiednie warunki higieniczne. Zabieg może być bolesny, ale w trakcie wykonywania makijażu permanentnego stosuje się preparaty, których celem jest zminimalizowanie bólu.

Wiele kobiet zastanawia się, przez jak długi czas mogą utrzymywać się efekty makijażu permanentnego. Jak się okazuje, jest to w dużej mierze uzależnione przede wszystkim od rodzaju cery. Kobiety, które posiadają cerę suchą mogą liczyć na to, że wykonany makijaż utrzyma się nawet do pięciu lat, natomiast w przypadku pań z cerą tłustą, widoczne efekty mogą utrzymać się od dwóch do maksymalnie trzech lat. Barwniki stosowane w trakcie zabiegu wybielają się stopniowo, ale w każdej chwili taką pigmentację można przeprowadzić powtórnie.

Przy pomocy makijażu permanentnego można nie tylko skutecznie zaakcentować usta, ale też skorygować kształt swoich brwi czy podkreślić wyraz oczu. Kobiety, które zdecydują się na tego rodzaju zabieg powinny pamiętać, że po wykonaniu makijażu permanentnego zaleca się smarowanie skóry specjalną maścią, której celem jest przyspieszenie gojenia. Po zabiegu odradza się opalanie, pływanie w basenie, a także zrywanie złuszczającej się warstwy na skórze.

Okiem reportera

uroda

kosmetyki

wizerunek

gabinet kosmetyczny

kosmetyczka

makijaż